The Good Doctor S02E01 (1080p AMZN WEB-DL x265 HEVC 10bit AC3 5.1 Qman... | Johnny Bach Denise - Weine Keine Träne Um Mich (2018) | X-Men Fénix Oscura (X-Men: Dark Phoenix) 2019

Michael Giacchino

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec,  Skladateľ,

Narodený: 10.10.1967

Miesto Narodenia: Riverside, New Jersey, USA

 

...více

Životopis

Michael Giacchino (vyslovuje se "Jya-kee-no") přišel na svět 10. října 1967 v Riverside Township v New Jersey. Do muziky začal dělat ve svých deseti letech, kdy svůj čas trávil přebíháním mezi kinem a sklepem. Když tam točil vlastní filmy, pomocí fázové animace, na bratrově kulečníkovém stole, zjistil, že jeho nejoblíbenější částí procesu je přidávání hudby k natočenému obrazu.

To ho vedlo k tomu, aby šel na School of Visual Arts v New Yorku, kde se stal magistrem ve filmové produkci a historii. Po promoci začal Michael studovat na Juilliard School v Lincoln Center. Přes den mezitím pracoval v kancelářích pro studia Disney a Universal v New Yorku. O dva roky později se přestěhoval do Los Angeles, tam pracoval pro studio Disney v Burbanku a brzy se z něj stal asistent produkce u jejich různých videoher. Po večerech a o víkendech studoval hudbu.

První jeho větší kompozicí se stala hra čerstvě zformovaného DreamWorks Interactive, The Lost World: Jurassic Park. Vycházela z filmu Stevena Spielberga a šlo o první konzolovou hru, která měla orchestrální hudební podkres.

Michael pokračoval v skládání hudby pro herní průmysl a jeho nejvýznamnějším příspěvkem byla série Medal Of Honor, jejíž první díl spatřil světlo světa v roce 1999. A byl to právě velký fanoušek hudby Medal Of Honor, režisér J.J. Abrams, kdo si Michaela vybral za hudebního skladatele pro televizní seriál ALIAS, který na obrazovkách vydržel plných pět let. Ukázalo se, že šlo o pouhou rozcvičku před projektem, který měl odhalit plný Giacchinův potenciál. Seriál LOST, o jednom divném ostrově a skupině trosečníků, která na něj dílem náhody (nebo to byl osud?) spadla přímo z nebe, si vyžádal přes 120 hodin hudby. Pracoval na ní během let 2004 - 2010.

Během těch šesti let co Michael pracoval na LOST, si našel chvíli pro pár dalších her, jako byly třeba Call Of Duty a Secret Weapons Over Normandy. A v roce 2004 také napsal hudbu k prvnímu animovanému filmu, kterým byli pixarovští THE INCREDIBLES.

V roce 2006 složil hudbu pro první film J.J. Abramse, MISSION: IMPOSSIBLE III a o rok později se vrátil k Pixaru a kulinářskému animovanému filmu o jedné nadané kryse RATATOUILLE, který mu vynesl Oskarovou nominaci. Pro Pixar rovněž komponoval hudbu i ke spoustě krátkometrážních filmů jako ONE MAN BAND, LIFTED, PARTLY CLOUDY a DAY & NIGHT.

Spolupráce s J.J. Abramsem pokračovala i po MISSION: IMPOSSIBLE III, když Michael napsal dvanáctiminutový podkres pro závěrečné titulky pseudodokumentárního snímku CLOVERFIELD. Podíval se na zoubek i úvodním epizodám seriálu FRINGE a především komponoval hudbu pro Abramsův restart kultovní sci-fi STAR TREK.

Michael dále pokračoval v práci pro Pixar a v roce 2009 vedle hudby pro STAR TREK komponoval i hudební podkres pro animovaný UP, za který dostal dvě ceny Grammy, Zlatý Globus, cenu Bafta a Oscara. Mezi jeho poslední projekty patří hudba k pilotní epizodě Abramsova seriálu UNDERCOVERS a hororové romanci Matta Reevese LET ME IN.

Rok 2011 bude pro Giacchina pěkně rušný, čekají ho CARS 2 od Pixaru, další sci-fi od J.J. Abramse SUPER 8 a pokračování MISSION: IMPOSSIBLE - GHOST PROTOCOL, tentokrát pod režijní taktovkou Brada Birda.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.