Sunrise - Sonnenaufgang: Lied von zwei Menschen | Pokémon: The Movies 1-3 Collection (Pokémon: The First Movie / Pokémon: The Movie 2000 / Pokémon 3: The Movie) | Free CD Player 1.0.0

Thora Birch

Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 11.3.1982

Miesto Narodenia: Los Angeles, Kalifornie, USA

 

...více

Životopis

Thora Birch se narodila 11. března 1982 v L.A . manželům Jackovi a Carolin Birch. Rodiče ji pojmenovali podle severského boha hromu a blesku –Thora-. Jak už to tak bývá k herectví přičichla už jako malé dítě. Nejdříve na sebe upozornila v několika reklamách a už v šesti letech se dostala do podvědomí diváků v seriálu DAY BY DAY. V témže roce se předvedla ve filmu FIALOVÝ NÁVŠTĚVNÍK kde za roli Molly dokonce získala cenu Youth In Film.

S hereckými velikány se setkala při hraní ve filmu PRÁZDNINY V RÁJI, z nichž můžeme zmínit například Melanii Griffith, Dona Johnsona a nebo Elijaha Wooda. Na roli malé Billie se hlásilo přes 4000 uchazeček z nichž nakonec vyšla jako vítěz právě ona. Thora si za svou hereckou kariéru zahrála i s několika zvířaty. V roce 1994 to bylo ve filmu TRABLE S OPICÍ z jehož názvu vypovídá, že se jednalo o opici. O 2 roky později si zas zahrála v dobrodružném filmu ALJAŠKA, kde pro změnu byl její herecký „partner“ lední medvěd.

Poté si dala na tři roky pauzu, aby se vrátila v megaúspěšném filmu AMERICKÁ KRÁSA. Kde předvedla pořádnou hereckou vyspělost a také, že není jen herečka podřadných filmů. Mimoto zde ukázala své vnady za což jsou jí obzvláště mužští fanoušci vděční. Se Scarlett Johansson si zahrála v komediálním filmu PŘÍZRAČNÝ SVĚT (kde poprvé byla nominována na Zlatý glóbus) a dále byla pochválena za ztvárnění Liz Murray ve snímku BEZ DOMOVA.

Thora nyní žije ve vlastním domě v jižní Kalifornii a aktuálně chce zabodovat se třemi filmy, které se na nás v průběhu několika měsíců budou valit. V jednom rozhovoru se zmínila, že by jí nebylo proti srsti zasednout na režisérské křeslo a natočit nějaký film. Tak možná už za několik let uslyšíme o Thoře Birch jako o úspěšné režisérce a ne jen jako o té holce co hrála v Americké kráse. Přejeme ji hodně štěstí.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.