The Martian - Andy Weir - EPUB - AnonCrypt | Law of the Jungle Ep 335 | Lucinda Riley

Jon Voight


(Jonathan Vincent Voight)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

7.0/10 (1 hlas)

Herec, Režisér,  

Narodený: 29.12.1938

Miesto Narodenia: Yonkers, New York, USA

 

...více

Životopis

Klasik, väčšinou záporných hrdinov. Máloktorý herec mal vo svojich začiatkoch také šťastie, aby hneď jeho štvrtým filmom bol POLNOČNÝ KOVBOJ a zaň oscarová nominácia. Hoci sošku, podobne ako jeho kolega Dustin Hoffman, nedostal, ako štart do hollywoodskych kruhov mu tento úspech poslúžil vrchovate. A keď o tri roky na to prišlo VYSLOBODENIE Johna Boormana, Voight sa stal žijúcou hereckou legendou. V roku 1979 získal Oscara za hlavnú postavu vo vojnovej dráme NÁVRAT DOMOV a po tretí raz zanelo jeho meno na oscariáde v roku 1986, kedy bol nominovaný za akčný thriller SPLAŠENÝ VLAK.

Z novších filmov môžete poznať Voighta z MISSION: IMPOSSIBLE, ANACONDY, VYVOLÁVAČ DAŽĎA, NEPRIATEĽA ŠTÁTU alebo PEARL HARBORU. Bratislavčania ho mohli pri troške šťastia uvidieť na ulici, keď tu v roku 2001 nakrúcal vysokorozpočtový televízny seriál POVSTANIE (UPRISING). V biografickom filme ALI, ktorý preňho predstavoval štvrtý súboj s Oscarmi, hral športového komentátora Howarda Cosella. Cossell bol v skutočnosti veľký kamarát Muhammeda Aliho a Voight sa osobne s Alim stretol v období, kedy žal ovácie za výkon v POLNOČNOM KOVBOJOVI.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.