The Good Doctor S02E03 VOSTFR HDTV | Dicke.Titten.+.Maulbesamung.am.Pool | 1x21 Falsa Identidad

Jeff Goldblum


(Jeffrey Lynn Goldblum)Obrazok
    

Celkové hodnotenie

0.0/10 (0 hlasů)

Herec, Režisér,  

Narodený: 22.10.1952

Miesto Narodenia: Pittsburgh, Pensylvánie, USA

 

...více

Životopis

Sympatický, vysoký syn doktora a rozhlasovej moderátorky, hráč na klavír a milovník jazzu (dodnes vystupuje v kapele). Od mladého veku behal po Broadwayi a iných doskách. V Hollywoode sa stal expertom na roztržitých vedcov v sci-fi. Začalo to Sethom Brundleom z hororového remaku Davida Cronenberga MUCHA (s hereckou kolegyňou Geenou Davisovou bol ženatý v rokoch 1987-1991), pokračovalo expertom na teóriu chaosu Ianom Malcolmom v JURSKOM PARKU, televíznym technikom Davidom Levinsonom z Emmerichovej vykrádačky Vojny svetov DEŇ NEZÁVISLOSTI (ID4) a pokračovaním dobrodružstva, ktoré začalo pred 60. miliónmi rokmi - STRATENÝM SVETOM. Jeho záľuba v sci-fi záležitostiach je badateľná už z konca 70. rokov (INVÁZIA ZLODEJOV TIEL), ale nie vždy to vyjde (temný trikový thriller SKRÝŠA PRE DIABLA o mysli prepojenej so sériovým vrahom).

Že sa dobre cíti aj v netrikových predstaveniach (na strane Zla v brosnanovke PRIANIE ZABIŤ), dokázal v dráme Lawrenca Kasdana VEĽKÉ ROZČAROVANIE o spolužiakoch, ktorí sa ako dospelí stretnú na pohrebe kamaráta, tiež Kasdanovým nádejne obsadeným westernom SILVERADO alebo MR. FROSTOM, kde v rukách tavil železo a to, že má v záhrade zakopané ľudské mŕtvoly, priznal polícii s mrazivou samozrejmosťou. Len občas má silné komerčné obdobia, inak sa pohybuje v kruhu vedľajších roličiek (kamarát Hugha Granta v remaku DVAJA V TOM, komédia s Eddiem Murphym GURU). Mihol sa v PRIATEĽOCH (kde Joey, aby dostal rolu, zadržiaval moč, aby bol jeho výkon čo najvierohodnejší), hral v rodinných MAČKÁCH A PSOCH. Krátky film LITTLE SURPRISE, ktorý režíroval, bol nominovaný na Oscara. Mimochodom, vyučuje herectvo v L.A.
Bez komentáře :-).
Túto osobnosť můžete okomentovat jako první.

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.